Sprawozdanie z Rady Duszpasterskiej

Podjęte tematy mają nam pomóc w pogłębieniu relacji z Panem Bogiem, a także w umocnieniu w wierze. Często doświadczamy tego, że życie wiary zamykamy tylko w świątyni albo też i w domu. A przecież nasze przekonania i wartości powinny mieć przełożenie na nasza egzystencję, na naszą codzienność. Poruszane tematy:

 1. Kwestia dodatkowej Eucharystii o 1300 w niedzielę. Krótkiej bez kazania dla rodzin z mniejszymi dziećmi, by odciążyć Eucharystię o 1130 i 1000. Wielu uważa, że oratorium to dobra rzecz, ale lepiej w kaplicy. Eucharystia ta miała by być wprowadzona pilotażowo w czasie  Wielkiego Postu.
 2. Eucharystia o 1900 dedykowana młodzieży, z oprawą, w której młodzież wzięła by udział. Nie tylko adresowana do przygotowujących się do Bierzmowania. Z odpowiednim klimatem
 3. Przygotowanie do peregrynacji Matki Bożej w wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, Chcemy dokonać przez nawiedzenie przez Matkę Bożą naszych domów – będziemy mogli zaprosić do swej rodziny Matkę Bożą, napisać do Niej list, a także poprzez Rekolekcje Maryjne z oddaniem się Matce Bożej na podstawie „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Matki Bożej” Ludwika Grignion de Montfort. . Odwiedziny Maryi miałyby się rozpocząć w tym roku po Świętach Wielkanocnych, a 33 dniowe rekolekcje w swoich domach z jednorazowym przyjściem w czwartek wieczorem do świątyni(możliwość także odsłuchania). Początek 7.03 godz. 2000.
 4. Jak docierać do nowych parafian – media społecznościowe, ale także rozmowy sąsiedzkie, zagarnianie sąsiedzkie, modlitwa za sąsiadów, nasze świadectwo życia, przy peregrynacji można zaprosić do wspólnej modlitwy, zaprosić do jednej ze wspólnot.
 5. Adoracja – ze względu na powroty dość późno z pracy, adoracja godzinę przed Eucharystią i w czwartki do 2100. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej będzie po dwóch zwrotkach pieśni, by ci którzy nie mogą choć chwilę pozostać, mogli wyjść bez skrępowania. Osoby, które przychodzą na Eucharystię podczas wystawienia i siadają w drugiej części pod oknami, wchodzą drzwiami od strony szkoły.
 1. I soboty miesiąca –  na prośbę parafian będą prowadzone o 830 Różaniec, o 900 Komunia Święta i po niej 15 minutowe rozmyślanie. Będzie także możliwość i w soboty wieczorem.
 2. Podczas każdego wspomnienia ku czci Świętej Rity DNIA NASZEJ PATRONKI (22 dnia każdego dnia miesiąca) będzie brał udział chór parafialny, a po Mszy krótki koncert.
 3. Podczas Wielkiego Postu Gorzkie Żale o 1815, Droga Krzyżowa o 1745, Planujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową granicami naszej parafii 12.04 po wieczornej Eucharystii. A także pewne Misterium Meki Pańskiej w Niedzielę Palmową z udziałem młodzieży i dzieci.
 4. Katecheza dla dzieci przedszkolnych. Wiele dzieci ochrzczonych  uczęszcza do prywatnych przedszkoli, gdzie nie mają możliwości poznania Jezusa Chrystusa. Dlatego parafia pragnie wyjść im naprzeciw i w tym dopomóc.
 5. Spotkania dla młodych mam – bardzo dużo chrztów, a mało babć w okolicy. Proponujemy  spotkania dla mam z małymi dziećmi – raz w tygodniu, w godzinach dopołudniowych. Pierwsze spotkanie w czwartek 21 lutego w oratorium godzina 10/11.
 6. Młodzież pragnie otrzymać punkty na świadectwo za Jest taka możliwość poprzez zarejestrowaną organizację – proponujemy Szkolne Koło Caritas. Z podjęciem zobowiązania przynajmniej dwa razy w miesiącu.